Mehmet Yılmaz
E-mail Adresiniz :
Şifreniz :
  Beni Hatırla
Haber Kategorileri
Yeni Haber Ekle
AG Haber Ekle
Hukuk Eğitimi
Genel Haberler
Yüksek Yargı
Yasama
Avukatlık
İnsan Hakları Mahkemesi
Yaşam
Adalet Gündemi
paralel
Mahkeme Haberleri
Kadına karşı şiddet
Online Üyeler
Online üyeleri görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Şiirler
Yeni Şiir Ekle
Tüm Şiirler
İstatistikler
İstatistik bilgileri görebilmek için üyelik girişi yapmalısınız.

‘Artık bir arada olamayız hakim bey' dediler ama mahkeme boşamadı! | GAZETE VATAN

Mahkeme Haberleri
0 Yorum
Nazan Güçkan

Çağlayan Adalet Sarayı 7. Aile Mahkemesi huzuruna boşanmak için çıkan ve bir arada yaşamalarının imkansız hale geldiğini anlatan çift boşanamadı.


 
Çağlayan Adalet Sarayında ilginç sonla noktalanan bir boşanma davası görüldü. 7. Aile Mahkemesi, anlaşmalı boşanmak isteyen çifti, tanıkların da doğrular açıklamalarına rağmen boşamadı. Mahkeme “ret” gerekçesinde, tanıkların ifadelerinin yetersiz bulduğunu belirterek, “Aile bütünlüğü tam olarak bozulmamış, tanıklar da aile bütünlüğünün bozulduğuna dair ikna edici açıklamalar yapmamıştır” diyerek “ret” gerekçesini açıkladı. F.A. ve M.A. çifti şiddetli geçimsizlikten ötürü karşılıklı anlaşıp 7. Aile Mahkemesine boşanma davası açtı. Davada iki taraf da “Bu beraberliğin daha fazla süreceğini düşünmüyoruz. Artık bir arada olamayız” dedi. Mahkeme de boşanmak isteyen çifti dinledikten sonra karar öncesi ikilinin komşularını ve arkadaşlarını da tanıklar olarak dinlemek istedi. Duruşmaya katılıp ikiliyi tanıyan tanıklar F.A. ve M.A.’nın anlaşamadığını, aralarında geçimsizliğin olduğunu söyledi. Çiftin iddialarını doğrular açıklamalarda bulunan tanıklar; çiftin artık aynı evde kalmadıklarını da belirtti.
 
“Aile bütünlüğü tam olarak bozulmamıştır”
 
Ancak Mahkeme tanıkların beyanlarını yeterli bulmadığını belirterek, çiftin anlaşarak boşanma talebine rağmen talebi reddetti. “Ret” gerekçesinde de tanıkların ifadelerinin yetersiz bulduğunu belirten mahkeme, “Aile bütünlüğü tam olarak bozulmamış, tanıklar da aile bütünlüğünün bozulduğuna dair ikna edici açıklamalar yapmamıştır” dedi.
Haberin devamını okumak için tıklayın Forumda Tartışmaya AçYorumlar

|