Mehmet Yılmaz
E-mail Adresiniz :
Şifreniz :
  Beni Hatırla
Haber Kategorileri
Yeni Haber Ekle
AG Haber Ekle
Hukuk Eğitimi
Genel Haberler
Yüksek Yargı
Yasama
Avukatlık
İnsan Hakları Mahkemesi
Yaşam
Adalet Gündemi
paralel
Mahkeme Haberleri
Kadına karşı şiddet
Online Üyeler
Online üyeleri görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Şiirler
Yeni Şiir Ekle
Tüm Şiirler
İstatistikler
İstatistik bilgileri görebilmek için üyelik girişi yapmalısınız.

DÖNEMİN SAVCISI C. K. YARGITAY’DA YARGILANACAK

Mahkeme Haberleri
0 Yorum
Mustafa Polat        17 Aralık soruşturmasını yürüten savcılardan C. K. hakkında Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi son soruşturmanın Yargıtay?ın görevli ceza dairesinde açılmasına karar verdi.

   Savcı C. K. daha önce yapmış olduğu savunmasında soruşturmanın gizliliğini kendisinin ihlal etmediğini, soruşturmada herhangi bir usulsüzlük yapmadığını dile getirmişti.

   Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi yapmış olduğu değerlendirmede ?Soruşturma aşamasında toplanılan deliller karşısında, son soruşturmanın açılması kararının verilmesini gerektirir, yeterli kuvvette suç şüphesinin bulunduğu görülmekte, şüpheli hakkında isnat olunan iddialar ile ilgili olarak kovuşturma yapılarak delillerin kovuşturma makamı tarafından değerlendirilmek üzere son soruşturmanın Yargıtay?ın görevli ceza dairesinde açılmasına?? şeklinde karar verdi.

   Avukat Mustafa Polat, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu değerlendirmede: ?Savcı hakkında yürütülen soruşturmaya vatandaş olarak biz de müdahil olmuştuk. Biz aslında soruşturmanın gizliliğini kim ihlal etmişse onu şikayet etmiştik. Çünkü bu ihlal sonucu devlet büyük zarara uğratılmıştır. Savcı, savunmasında soruşturmanın gizliliğini kendisinin ihlal etmediğini beyan etmiştir. Olayın faili yargılamalar sonucunda elbet ortaya çıkacaktır.? şeklinde açıklamalarda bulundu.

KAYNAK:
http://www.adaletinsesi.com/donemin-savcisi-c-k-yargitayda-yargilanacak-t4284.0.html

Haberin devamını okumak için tıklayın Forumda Tartışmaya AçYorumlar

|