Mehmet Yılmaz
E-mail Adresiniz :
Şifreniz :
  Beni Hatırla
Haber Kategorileri
Yeni Haber Ekle
AG Haber Ekle
Hukuk Eğitimi
Genel Haberler
Yüksek Yargı
Yasama
Avukatlık
İnsan Hakları Mahkemesi
Yaşam
Adalet Gündemi
paralel
Mahkeme Haberleri
Kadına karşı şiddet
Online Üyeler
Online üyeleri görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Şiirler
Yeni Şiir Ekle
Tüm Şiirler
İstatistikler
İstatistik bilgileri görebilmek için üyelik girişi yapmalısınız.

YARGIDA BİRLİK DERNEĞİ 12 EYLÜL'DE KONGRE YAPIYOR

Adalet Gündemi
2 Yorum

Yargıda herhangi bir zümre ve yapının hakimiyetini kabul etmeyen Yargıda Birlik Derneği, 12 Eylül'de ilk Olağan Genel Kurulunu yapmaya hazırlanıyor.


18 Ağustos 2015 22:11

27 Mart 2015 tarihinde Ankara Valiliği'ne yapılan başvuru ile tüzel kişilik kazanan Yargıda Birlik Derneği 4.000'i aşan üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük yargı derneği oldu. Dernek 12 Eylül'de ilk Olağan Genel Kurulunu yapmaya hazırlanıyor. 

Yargıda Birlik Derneği Genel Sekreteri Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Dr. Birol Kırmaz Genel Kurulun yargı için bir demokrasi şöleni olacağını ve dernekle ülkemizin yargı hayatına ilişkin somut öneri ve fikirler ortaya koyacaklarını ifade etti. Kırmaz, Genel Kuruldan sonra yargı alanında faaliyet gösteren uluslararası meslek örgütlerine üye olmayı planladıklarını söyledi. Ülkemizde en büyük yargı derneği olmanın sorumluluğunu taşıdıklarını dile getiren Kırmaz "bu oluşumun temel dayanağı hakim ve savcıların hiçbir içsel korku ve endişe taşımadan yargısal faaliyetlerini tarafsız ve bağımsız olarak sürdürmelerini sağlamak" olduğunu da sözlerine ekledi. Haberin devamını okumak için tıklayın Forumda Tartışmaya AçYorumlar

Muhammet Topaloğlu

Yargıda Birlik Zamanı

Okan Albayrak


|