Mehmet Yılmaz
E-mail Adresiniz :
Şifreniz :
  Beni Hatırla
Haber Kategorileri
Yeni Haber Ekle
AG Haber Ekle
Hukuk Eğitimi
Genel Haberler
Yüksek Yargı
Yasama
Avukatlık
İnsan Hakları Mahkemesi
Yaşam
Adalet Gündemi
paralel
Mahkeme Haberleri
Kadına karşı şiddet
Online Üyeler
Online üyeleri görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Şiirler
Yeni Şiir Ekle
Tüm Şiirler
İstatistikler
İstatistik bilgileri görebilmek için üyelik girişi yapmalısınız.

Akın İpek 100 bin TL maaş istiyor - Haber 10

Genel Haberler
2 Yorum

Paralel Yapı'nın en büyük finansörlerinden Akın İpek, şirketlerine el konulması ve İngiltere’ye kaçırdığı milyon sterlinlerin dondurulmasının ardından kayyumdan ilginç bir istekte bulundu. İpek ve 3 aile ferdi, kayyumlardan, ihtiyaçlarının karşılanması için 100’er bin TL maaş bağlanmasını talep etti.         

                                                       

Marmaris'teki lüks oteline Mısır'dan ayakları yakmayan ve yapışmayan beyaz kum getirten, 25 bin TL maaşla özel aşçı çalıştıran Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) en büyük finansörü Akın İpek yaşadığı lüks hayatı sürdürebilmek için kayyumlardan ilginç maaş talebinde bulundu. 'FETÖ yöneticisi olmak', 'terörizm finansmanı', 'zimmet' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' ile suçlanan Akın İpek, şirketlerine kayyum atanmasının ve İngiltere'ye kaçırdığı 120 milyon sterlinin kalıcı olarak dondurulmasının ardından parasız kaldı.

NOTERDEN YAZI GÖNDERDİ

Eski lüksden, müsrif hayattan eser kalmayan Akın İpek ile Cafer Tekin İpek, Melek İpek ve Pelin Zenginer kayyumunun kapısını çaldı. Noter aracılığı ile kayyuma yazı gönderen İpek ailesi, şirket yöneticisi olan söz konusu isimlerin mahkeme kararı ile gelir elde etmelerinin fiilen ve hukuken engellendiğini öne sürdü. Yazıda, İpek ailesinin iaşe ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, sosyal statüleri, Koza-İpek Grubu içindeki hissedarlık durumları, anılan grup şirketlerinin ekonomik bilançoları dikkate alınarak her bir hissedar için ayrı ayrı 100 bin TL gelir bağlanması talep edildi.

“KİRALARIMIZI DA ÖDEYİN”

İpek ailesi ayrıca, 3 ev, 1 rezidans, Fetullah Gülen için yaptırılan İncek'teki lüks malikane ve İstanbul'daki yalı ile söz konusu isimlere tahsis edilen 4 aracın kardeş Cafer Tekin İpek'e 'makul bedel' karşılığında kiralanmasını talep etti. Her bir İpek ailesi ferdi için istenen 100 bin TL ihtiyaç maaşı ile ev ve araç kiralarının Koza-İpek Holding AŞ tarafından önümüzdeki aylarda yapılacak genel kurulu ile dağıtılacak kar payından ödenmesi istendi.
Haberin devamını okumak için tıklayın Forumda Tartışmaya AçYorumlar

Okan Albayrak
Aşağısı kurtarmaz Fetö mensuplarını
|