Mehmet Yılmaz
E-mail Adresiniz :
Şifreniz :
  Beni Hatırla
Haber Kategorileri
Yeni Haber Ekle
AG Haber Ekle
Hukuk Eğitimi
Genel Haberler
Yüksek Yargı
Yasama
Avukatlık
İnsan Hakları Mahkemesi
Yaşam
Adalet Gündemi
paralel
Mahkeme Haberleri
Kadına karşı şiddet
Online Üyeler
Online üyeleri görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Şiirler
Yeni Şiir Ekle
Tüm Şiirler
İstatistikler
İstatistik bilgileri görebilmek için üyelik girişi yapmalısınız.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu İzmir'de

Genel Haberler
0 Yorum

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili Metin Yandırmaz, Daire Başkanları Mehmet Yılmaz ve Halil Koç ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeleri Ömer Kerkez, Ömür Topaç, Taci Bayhan ve Muharrem Özkaya İzmir ilinde görev yapan çok sayıda (600-650)  hakim ve Cumhuriyet Savcısı ile düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. 

Yemek sırasında kürsüye davet edilen Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1. Daire Başkanı Halil Koç konuşmasında "...Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu olarak göreve başladıkları günden itibaren yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini, Bölge Adliye Mahkemelerine ve Yaz dönemi atama kararnamelerine ilişkin hazırlık, planlama ve ilke kararı çalışmalarının süratle devam ettiğini,  çalışmaların ve hazırlıkların en kısa sürede tamamlanarak teşkilata duyurulacağını..." söyledi. 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz konuşmasında "...Türk Yargısının tarihi boyunca yaşamadığı karanlık bir devrin Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu seçimleriyle sona erdiğini, sona eren dönemin Türk Yargısının kara dönemi olarak yargı tarihinde yerini alacağını, anılan dönemde emir komuta zinciri içerisinde ifa edilen hukuk dışı faaliyetlerin, yargı eliyle belirli bir yapı tarafından hoyratça ve planlı bir şekilde gerçekleştirilen insani olmayan uygulamaların her gün bir yenisiyle karşılaştıklarını... " ifade etti. Salondaki hakim ve Cumhuriyet Savcılarına seslenen Başkan Yılmaz, "...Yargıya güveni hakkettiği noktaya taşıyacağız. Hukuku yeniden egemen kılacağız. Bunu da birlikte başaracağız..." diyerek sözlerine son verdi. 

Son olarak kürsüye çıkan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili Metin Yandırmaz "...Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu seçimlerinden sonra kurul olarak çok yoğun bir çalışma temposu altına girdik. İzmire gelmeyi çok arzuluyorduk. Bugün İzmirde olmaktan Ankaranın soğuk havasından sonra İzmirin sıcak ve samimi atmosferinde sizlerle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yargıya güvenin sıfıra indirildiği bir dönemin ardından göreve geldiğimiz için hukukun egemen kılınması ve yargıya güveninin hakettiği noktaya ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Meslektaşlarımızın hukuka ve yargıya sahip çıkan yaklaşımları bizlere enerji veriyor, doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. İş yükünün her geçen gün arttığı yargı sistemimizi rahatlatacak, bir kısım uyuşmazlıkların yargı önüne gelmesine set olacak kanun çalışmaları Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulumuz ile Adalet Bakanlığı arasında devam etmektedir.  Bu çalışmaların 2016 yılı içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından yasalaştırılmasını bekliyoruz. Aynı şekilde Adalet Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilme tarihi belirlenen Bölge Adliye Mahkemelerine yönelik çalışmalarda hızlı bir şekilde sürdürülmektedir..." dedi. 


AG HABER


Forumda Tartışmaya AçYorumlar

|