Mehmet Yılmaz
E-mail Adresiniz :
Şifreniz :
  Beni Hatırla
Haber Kategorileri
Yeni Haber Ekle
AG Haber Ekle
Hukuk Eğitimi
Genel Haberler
Yüksek Yargı
Yasama
Avukatlık
İnsan Hakları Mahkemesi
Yaşam
Adalet Gündemi
paralel
Mahkeme Haberleri
Kadına karşı şiddet
Online Üyeler
Online üyeleri görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Şiirler
Yeni Şiir Ekle
Tüm Şiirler
İstatistikler
İstatistik bilgileri görebilmek için üyelik girişi yapmalısınız.

"FETÖ'nün şike kumpası" davasında ilk duruşma sona erdi

paralel
0 Yorum

"Futbolda şike" soruşturmasında "kumpas" kurduğu iddiasıyla haklarında 35 yıldan 85 yıla kadar hapis cezası talebiyle 15?i tutuklu 108 sanığın yargılandığı davanın duruşması yarına ertelendi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yapılan salonda görülen ilk duruşmada, iddianamenin okunmasına geçildi. Mahkeme Heyeti Başkanı Ali Öztürk, iddianamenin okunmasına yarın devam edileceğini belirterek, duruşmayı erteledi.

NELER YAŞANDI?
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yapılan duruşma salonunda görülen ilk duruşmaya bu davanın tutuklu 15 sanığı ile başka suçtan tutuklu eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve gazeteci Mehmet Baransu'nun da aralarında bulunduğu 6 sanık katıldı.

Sanık sırasından müştekilerin oturduğu bölüme doğru baktığında, Aziz Yıldırım, "Küfür ediyor terbiyesiz. Önüne dön" diye bağırdı. Mehmet Baransu da ?Sen küfür ediyorsun' diye karşılık verdi. Diğer müştekiler "Sen vatan hainisin' diye bağırmaya başladı.

Bu tartışmalara davanın sanıklarından eski Emniyet Müdür yardımcısı Ali Fuat Yılmazer de katıldı. Duruşma salonundaki askerler tutuklu sanıkların arkasına dizilince Ali Fuat Yılmazer, "Arkamı dönerim ben. Onlar müşteki değil, suçlular. Delilli ve belgeli suçlular" diye bağırınca Aziz Yıldırım "Oradan bağırmakla olmuyor. Önce adam olmak lazım adam" şeklinde karşılık verdi.
Haberin devamını okumak için tıklayın Forumda Tartışmaya AçYorumlar

|