Mehmet Yılmaz
E-mail Adresiniz :
Şifreniz :
  Beni Hatırla
Haber Kategorileri
Yeni Haber Ekle
AG Haber Ekle
Hukuk Eğitimi
Genel Haberler
Yüksek Yargı
Yasama
Avukatlık
İnsan Hakları Mahkemesi
Yaşam
Adalet Gündemi
paralel
Mahkeme Haberleri
Kadına karşı şiddet
Online Üyeler
Online üyeleri görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Şiirler
Yeni Şiir Ekle
Tüm Şiirler
İstatistikler
İstatistik bilgileri görebilmek için üyelik girişi yapmalısınız.

Yargıda Birlik Derneği: Hadsizliklere ve haksızlıklara karşı duracağımız bilinmelidir.

Adalet Gündemi
1 Yorum

BASIN AÇIKLAMASI

Yargıda Birlik Derneği Ailesi olarak, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sn. Kenan İPEK?e ve ülkemize emek veren adalet teşkilatı mensuplarına basın yoluyla yöneltilen hakaretleri üzerimize alıyor ve buna cevap vermeyi sorumluluğumuzun bir gereği görüyoruz. Bu cümleden olarak:

Bir televizyon kanalında, kısıtlı özlük haklarıyla oldukça zorlu bir görev ifa eden infaz personelimize yöneltilen rencide edici ifadelerin vicdanımızı yaraladığını milletimizin bilgisine sunmak isteriz.

Söylenen sözleri söyleyenden dolayı değil; zamanlaması, ulusal bir televizyon kanalında söylenmesi ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik olması nedeniyle önemsiyoruz. 

Bu sözler sadece infaz personelimiz ile onların ailelerini değil, biz hakim ve savcıları da derin üzüntüye sevk etmiştir. Zira ifade edilenler, mantık ve izanla bağdaşmaması sebebiyle malul ve tümüyle adaletsizdir. 

Bu haksızlık karşısında teşkilatına büyük bir kadirşinaslıkla sahip çıkıp haksız ve tahkir edici ifadelerin yanlış olduğunu söyleyen Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sn. Kenan İPEK?e yönelen hakareti de üzüntüyle takip ettik. 

Son yıllarda ülkemiz, milli iradeye ve ülkesine sahip çıkan ve bunun için hertürlü kaygıyı bir yana bırakarak mücadele eden bir yargıya kavuşmuştur. Bu yargı düzeninin oluşmasını sağlayanlara yönelen haksızlıklara ve hadsizliklere duyarlı olacağımızı kamuoyumuz bilmelidir.

Milletimizin, yaşanan bu zorlu süreçte, her türlü şahsi beklentilerini bir yana bırakarak, devletin bekası, milletin istikbali ve memleketin bölünmez bütünlüğü için hukuk kuralları çerçevesinde özveriyle mücadele eden evlatlarına büyük bir özenle sahip çıkacağından da şüphemiz yoktur.   

Bu ve buna benzer sorumsuz söz ve davranışlar, son yıllarda terörle mücadelede zafiyet göstermeyen adalet teşkilatı mensuplarının çalışma azmini asla kıramayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur...  

YARGIDA BİRLİK DERNEĞİForumda Tartışmaya AçYorumlar

|