Mehmet Yılmaz
E-mail Adresiniz :
Şifreniz :
  Beni Hatırla
Haber Kategorileri
Yeni Haber Ekle
AG Haber Ekle
Hukuk Eğitimi
Genel Haberler
Yüksek Yargı
Yasama
Avukatlık
İnsan Hakları Mahkemesi
Yaşam
Adalet Gündemi
paralel
Mahkeme Haberleri
Kadına karşı şiddet
Online Üyeler
Online üyeleri görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Şiirler
Yeni Şiir Ekle
Tüm Şiirler
İstatistikler
İstatistik bilgileri görebilmek için üyelik girişi yapmalısınız.

HSk Başkanvekili Mehmet Yılmaz: "Hükmünüz berrak adaletiniz tam olsun."

Adalet Gündemi
2 Yorum


Bir ülkenin barış, huzur ve güven içinde yaşayabilmesi; her şeyden önce, yargının hak ve adaletin gerçekleşmesinde göstereceği etkinliğe, isabetli, güvenli ve zamanında karar verebilmesine bağlıdır.

​İyi bilinmelidir ki;

Birbirine aykırı çıkarları dengeleyecek, diğerlerini yok etmek isteyen ihtirasları dizginleyecek, Hakim ve Savcıların verdiği adil kararlardır.

Fedakar Türk hakimleri Adalet terazisini namus ve vicdan diye kenetlenen elleri ile yalnız ve yalnız Hakkın gerçekleştirilmesi için tuttuğunun hep bilincinde olacaktır.

​Hakim ve Savcılarımız ile tüm adalet personeli, her yıl artan nüfusa, çığ gibi büyüyen hukuki ve cezai ihtilaflara, kadro eksikliğine, hain darbe girişiminin yarattığı olumsuzluklara rağmen büyük bir özveri ile adaletin gerçekleşmesi için çaba harcarken, zamanı, emeği ve mali kaynakları mümkün olduğunca ekonomik harcamak ve yargıyı her türlü yanlış değerlendirme ve tartışmaların dışına çekmek zorunluluğunu da görevinin gereği kabul etmiştir.

​Yargı gücünü Yüce Türk milleti adına kullanan Hakim ve Cumhuriyet savcılarımızın; Demokrasi ve Cumhuriyeti koruma, millet iradesine sahip çıkma konusunda bugüne kadar verdiği tavizsiz mücadeleyi bundan sonrada sürdürmeye kararlı olduğunu ve bunu hem bir görev hem de bir ahlak ve vicdan borcu olarak gördüğüne inancım tamdır.

​Değerli Meslektaşlarım,

​Alnınız ak, yüreğiniz sıcak, hükmünüz berrak adaletiniz tam olsun, Yargımız ebediyen adaletin onurlu görevlisi olmayı sürdürsün, sonsuza dek; ülkemiz birlik bütünlük içinde, milletimiz mutlu ve huzurlu, Demokrasimiz daim, Cumhuriyetimiz güçlü olsun.

​​​​​​​​​Mehmet YILMAZ

​​​​​​​​​HSK Başkan Vekili
Forumda Tartışmaya AçYorumlar

okay koç

 

Muhammet Topaloğlu

Hükmünüz berrak adaletiniz tam olsun

|